Koszyk
Jakie tkaniny plamoodporne będą najlepsze na obicie sofy?

Jakie tkaniny plamoodporne będą najlepsze na obicie sofy?

13.03.2023

Plamoodporny materiał na meblach

Plamy na sofie lub fotelu potrafią zaburzyć harmonię panującą we wnętrzu. Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z uciążliwymi zabrudzeniami na kanapie. Nigdy nie wiadomo kiedy na obicie wyleje się herbata lub sok. Na kanapę może wskoczyć też pies z ubłoconymi łapami. Usuwanie plam potrafi być bardzo uciążliwe. Często kończy się na tym, że brud całkiem nie znika i na powierzchni mebla pozostaje nieestetyczny ślad. W takich chwilach często żałujemy, że nie wybraliśmy obicia z plamoodpornej tkaniny.

Meble obite plamoodpornym materiałem prezentują się doskonale przez wiele lat. Oryginalny kolor nie blaknie, nie zmienia się też struktura materiału. Tkaniny plamoodporne to innowacyjny produkt, łączący w sobie zalety klasycznej tkaniny oraz skóry naturalnej i ekologicznej. Kanapa obita taką tkaniną jest mniej podatna na uszkodzenia, a jednocześnie jej powierzchnia jest miękka i przyjemna w dotyku. Włókna, z których wykonane są tkaniny nieplamiące się, chronią kanapę przed wilgocią oraz przed kurzem, roztoczami i grzybami. Do niewątpliwych zalet tkanin plamoodpornych należy też łatwość czyszczenia.

Rodzaje tkanin plamoodpornych w Rosanero

Tkaniny plamoodporne zyskują na popularności, dzięki czemu stają się dostępne w coraz szerszej gamie wzorów i kolorów. Szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie plamoodpornego obicia mebli do aranżacji wnętrza. Tkaniny plamoodporne to doskonały wybór i gwarancja najwyższej jakości. W naszym sklepie oferujemy tkaniny obiciowe od wiodących producentów.

  • Italvelutti
    Italvelutti to producent tkanin nowoczesnych o pięknym i oryginalnym wzornictwie. Materiały o różnych kolorach, wzorach i strukturach są łączone w taki sposób, że tworzą spójną całość i cieszą oko. Producent szczególną uwagę przywiązuje do jakości tkanin i dba o to, aby na każdym etapie produkcji zostały zachowane najwyższe standardy. Istotną kwestią są parametry techniczne tkanin oraz ich właściwości. W tkaninach na obicie Italvelutti został zastosowany system Zero Spot, który opiera się na nanotechnologii. Ten system chroni tkaninę przed plamami i zabrudzeniami. Rozlana ciecz utrzymuje się na powierzchni materiału w postaci kropel, co sprawia, że jest ona łatwiejsza do usunięcia. System Zero Spot chroni też kolor materiału.
  • Fargotex
    Fargotex to producent, którego tkaniny są nagradzane prestiżowymi medalami każdego roku. Wygoda i komfort użytkowników są postawione na pierwszym miejscu. Szeroki wybór barw i struktur sprawia, że tkaniny na meble spodobają się najbardziej wymagającym klientom. Tkaniny Fargotex są produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii Magic Home, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu, wodoodporne oraz odporne na zabrudzenia. Tkaniny od tego producenta można z łatwością wyczyścić wodą, ponieważ włókna na etapie produkcji są pokrywane specjalnymi molekułami, które chronią tkaninę przed wnikaniem zabrudzeń. Hydrofobowa powłoka utrudnia wchłanianie płynów. Dzięki tej technologii krople pozostają na powierzchni materiału i łatwiej można je wyczyścić.
  • Ridex
    Ridex specjalizuje się w tkaninach na zasłony, firany oraz na meble. Wyjątkowe kolekcje tkanin dekoracyjnych i obiciowych wyróżniają się na polskim rynku. Warto zwrócić uwagę na specjalną kolekcję aksamitu na obicie mebli w ponad 100 odcieniach. Tkanina cechuje się wysoką odpornością na zabrudzenia i ułatwia usuwanie plam z kawy, czekolady czy tuszu. Za te właściwości odpowiada nanotechnologia Water Clean.
Przeczytaj również
Zobacz więcej