Koszyk
Regały na książki do salonu — najciekawsze propozycje

Regały na książki do salonu — najciekawsze propozycje

28.12.2023

Najpiękniej urządzone jest to wnętrze, które ma duszę. W mieszkaniu zasługującym na to określenie nie może zabraknąć drobiazgów związanych z pasjami, zainteresowaniami i osobowością właściciela. Trudno jednak wyobrazić sobie wnętrze z duszą, w którym zabrakłoby książek.

Domowa biblioteczka dla książkoholików

Pięknie wyeksponowane książki mogą zmienić wnętrze nie do poznania, nadać mu indywidualny charakter. Miłośnicy dobrej lektury wiedzą, że książek nigdy nie jest za wiele, ale czasem zachodzą w głowę, jak nad swoim zbiorem zapanować. Domowa biblioteczka to powód do dumy i atrakcyjny element wystroju. Wysokiej jakości biblioteczki na książki mogą zawisnąć czy stanąć w najbardziej eleganckich wnętrzach, nie ujmując im nic z estetyki. Możemy zdecydować się na jeden duży mebel lub kilka mniejszych, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. 

Regały do biblioteki domowej idealne do salonu

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję biblioteczki w domu, ale nie często możemy sobie na nie pozwolić. Na regały do biblioteki domowej możemy znaleźć miejsce w kilku domowych pomieszczeniach – może to być gabinet, sypialnia, a nawet przedpokój. Najczęściej jednak regał staje się elementem wystroju salonu, czyli pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu i gdzie poświęcamy czas na relaks. Biblioteczka do salonu to dobry pomysł, bo pokój ten daje wiele możliwości aranżacyjnych. 

Meble na książki i… dekoracje

Meble na książki mają zwykle prostą konstrukcję, ale możemy je wykorzystać na wiele sposobów. Wbrew swojej nazwie mogą służyć nie tylko do przechowywania bogatego księgozbioru, ale także do ekspozycji dekoracji czy przechowywania różnych drobiazgów. Meble na książki coraz częściej mają ciekawą formę i są produktami designerskimi, dlatego miejsce, w którym je umieścimy, zyskuje nowy, ciekawszy look i staje się bardziej stylowe. Wygląd wnętrza w dużej mierze zależy od tego, jak zagospodarujemy ściany. Nietrafione dekoracje mogą wprowadzić chaos, a przemyślane – harmonię i ład.

Półki na książki dla kreatywnych

Ciekawą propozycją są pojedyncze półki, które można zawieszać w dowolny sposób – poziomo, pionowo czy pod skosem. Możliwości mamy jeszcze więcej, gdy zdecydujemy się na kilka półek, które możemy zawieszać pod różnym kątem, tworząc ciekawą wizualnie konstelację. Dobry, oryginalny pomysł na półki na książki, to także zestawienie regałów kontrastujących ze sobą kolorystycznie. Do tego celu doskonale nadają się oferowane przez nasz sklep metalowe półki w kolorze białym i czarnym. Te nowoczesne meble na książki do salonu wyjątkowo dobrze będą wyglądać w salonie urządzonym industrialnie. 

Regał na książki na całą ścianę — księgozbiór pod kontrolą

Spektakularne wrażenie robi ściana, która cała zajęta jest przez regał z książkami. Zwłaszcza miłośnicy literatury nie są w stanie przejść obok niej obojętnie. Regał na książki na całą ścianę to doskonały pomysł na funkcjonalną aranżację salonu, ale sprawdzi się też w obszernym korytarzu czy w gabinecie. Dla prawdziwego bibliofila to mebel marzeń, bez którego trudno wyobrazić sobie aranżację czterech kątów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć wszystkie nasze ukochane lektury pod ręką. Tę rolę spełni oferowany przez nas regał do biblioteki domowej o nowoczesnej i minimalistycznej formie, który będzie ozdobą każdego salonu. 

Designerskie biblioteczki do salonu

Oferowane przez nas nowoczesne meble na książki do salonu to także sposób na urządzenie wnętrza designerskiego, które będzie odzwierciedleniem współczesnych trendów. Tę rolę doskonale zagra biblioteczka Quadro, charakteryzująca się oryginalną i atrakcyjną formą. Już sam mebel jest niezwykle dekoracyjny, a jego fason pozwala nie tylko na przechowywanie książek, ale też ekspozycję ozdobnych drobiazgów. Biblioteczka do salonu powinna mieć atrakcyjną formę, aby podkreślała styl i wykwintność tego miejsca. Biblioteczka w domu to must have dla każdego, kto nie wyobraża sobie życia bez książek. 

Domowa biblioteczka w strefie relaksu

Salon to domowe pomieszczenie, które można nazwać wielofunkcyjnym. Spędzamy w nim większość czasu – odpoczywając, oddając się rozrywkom czy spożywając posiłki. Dlatego zwykle podzielony jest na kilka stref. W jednej z nich warto umieścić domową biblioteczkę, a przy niej wygodny fotel i dającą dobre światło lampkę. W tak zaaranżowanym miejscu najlepiej sprawdzi się duży regał na książki na całą ścianę, który pomieści cały nasz księgozbiór. Tym jednym ruchem zyskujemy zarówno praktyczny mebel do przechowywania, jak i najlepszą z możliwych dekorację salonu, którego nic nie zdobi tak, jak książki.

Biblioteczki na książki — nie tylko do salonu

Czasem biblioteczki na książki potrzebujemy umieścić w kilku domowych pomieszczeniach, a nie tylko w salonie. Regały do biblioteki domowej praktyczne zastosowanie znajdą między innymi w pokoju ucznia – ustawi na niej nie tylko podręczniki, lektury i swoje ulubione książki, ale też szkolne przybory. Rzadko w pokoju młodzieżowym jest miejsce na to, aby całą ścianę przeznaczyć na regał, ale możemy zdecydować się na pojedynczą półkę zawieszoną poziomo nad biurkiem lub pionowo w rogu pokoju. Dobry pomysł na półki na książki pozwoli nam zaoszczędzić cenne miejsce w pokoju i uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Meble na książki w całym domu!

Meble na książki przydatne są także w pomieszczeniach, które się z nimi nie kojarzą. W kuchni możemy przechowywać na nich książki kucharskie i mieć je zawsze pod ręką podczas przygotowywania posiłków. Nawet w niewielkiej kuchni bez trudu znajdziemy miejsce na ten nietypowy w tym miejscu mebel. Idealne w tym miejscu będą wąskie półki typu słupek, które możemy zawiesić pionowo nad blatem, w pobliżu okna czy na ścianie przy drzwiach. Jeżeli mamy na to miejsce, to możemy tego rodzaju meble na książki umieścić w pozycji poziomej. Regał z książkami możemy też powiesić w przedpokoju, pokoju gościnnym, a nawet w łazience, bo… czemu nie?

Przeczytaj również
Zobacz więcej