Koszyk
Ranking najlepszych narożników z funkcją spania

Ranking najlepszych narożników z funkcją spania

21.09.2023
​​​​​​​Nowoczesne meble często zaskakują swoimi praktycznymi funkcjami i niejednoznacznym zastosowaniem. Wygodny narożnik z funkcją spania w ciągu dnia zapewnia wygodę podczas relaksu z książką czy oglądania telewizji, a nocą jest gwarancją komfortowego i zdrowego snu.

Nowoczesne meble często zaskakują swoimi praktycznymi funkcjami i niejednoznacznym zastosowaniem. Wygodny narożnik z funkcją spania w ciągu dnia zapewnia wygodę podczas relaksu z książką czy oglądania telewizji, a nocą jest gwarancją komfortowego i zdrowego snu.

Alternatywa dla tradycyjnych łóżek

Narożnik z funkcją spania stanowi przede wszystkim doskonałe rozwiązanie w mieszkaniu pozbawionym sypialni. Dzięki niemu salon, który w ciągu dnia jest stylową wizytówką naszego wnętrza, zamienia się w komfortowe miejsce do spania. W taki mebel możemy także wyposażyć sypialnię, zastępując nim tradycyjne łóżko – bez obaw, że ucierpi na tym nasz komfort snu. Na rynku dostępne są narożniki z materacem, które zostały stworzone tak, by były konkurencyjne dla najwygodniejszych łóżek. Rozkładany narożnik Cloud z wypełnieniem o najwyższym standardzie po rozłożeniu oferuje dużą powierzchnię do spania. Może z powodzeniem służyć przez lata jako łóżko małżeńskie lub łóżko dla gości. Po złożeniu narożnika zyskujemy wolną przestrzeń w sypialni lub salonie, którą w ciągu dnia możemy zagospodarować na domowe biuro czy miejsce relaksu po pracy.

Rozkładany narożnik – idealny do małej sypialni

Meble pełniące więcej niż jedną funkcję cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń w naszych mieszkaniach. Rozkładany narożnik ma więc pod tym względem dużą przewagę nad tradycyjnym łóżkiem, które często jest nieustawne i zajmuje znaczącą część sypialni. Tak wyposażony pokój w ciągu dnia staje się bezużyteczny, bo można w nim jedynie spędzać czas na leżąco. Narożnik Tyberias z naszej oferty ma niepowtarzalny mechanizm zamiany narożnika w łóżko. Wypełnienie z najwyższej jakości pianki poliuretanowej o wysokiej elastyczności sprawia, że sen jest komfortowy. Ma on również pojemnik na pościel, w którym możesz przechowywać ją w dzień, gdy mebel pełni funkcję kanapy.

Nasze obawy mogą jednak dotyczyć tego, czy narożnik po rozłożeniu nie będzie nas uwierać lub powodować inny dyskomfort. Wysokiej jakości nowoczesne narożniki są tak skonstruowane, aby po rozłożeniu zapewniały równą płaszczyznę – zdrową dla naszego kręgosłupa i korzystną dla sylwetki. Przed zakupem narożnika, który ma nam służyć również do spania, warto go przetestować i sprawdzić, jak wygląda po rozłożeniu. Ta cecha ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzamy kupić narożnik z funkcją spania codziennego.

Praktyczne funkcje narożnika

Narożnik z funkcją spania stanowi także dobre rozwiązanie do pokoju gościnnego. Na co dzień to pomieszczenie może nam służyć jako gabinet czy pokój wypoczynkowy, a gdy przyjadą goście, łatwo jest je zamienić w komfortową sypialnię. Poszukując idealnego narożnika, który spełni nasze najwyższe wymagania, zwróćmy uwagę na to, ile funkcji ma on do zaoferowania. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu ma stanąć narożnik, warto zdecydować się na taki, który wyposażony jest w pojemnik. Możemy w nim przechowywać przede wszystkim pościel, ale także inne niezbędne przedmioty, na które zazwyczaj trudno znaleźć miejsce w domu. Wygodne narożniki do spania pod względem estetycznym nie różnią się niczym od tych, które służą jedynie do siedzenia. Nie musimy się więc obawiać, że będziemy musieli zrezygnować z dobrego designu na korzyść wygody. Kupując narożnik z funkcją spania, należy także zwrócić uwagę na sposób jego rozkładania. Jest to ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy ma on regularnie pełnić funkcję łóżka każdej nocy. Tak wykorzystywany narożnik powinien rozkładać się łatwo i lekko, aby nawet dziecko mogło sobie poradzić z tą czynnością - takie cechy ma nasz narożnik Cushions z funkcją rozkładania.

Ważne jest również to, ile miejsca zajmuje rozłożony już narożnik – jeżeli utrudnia poruszanie się po pomieszczeniu, może lepiej zdecydować się na mniejszy model. Narożnik z funkcją spania stanowi bez wątpienia dobry wybór, ale należy pamiętać, że może być wyposażony w różnego rodzaju materace – wybierzmy taki, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Przeczytaj również
Zobacz więcej